0 (530) 500-4281

İngilizce Yaz Kursu ve Okulu


Atiye İnci Kurs Merkezi İngilizce Yaz Okulu

Sevgili Çocuklar,

Geçirdiğiniz okul günlerinin ardından yeni arkadaşlar edinebileceğiniz, ya da arkadaşlarınız ile yapabileceğiniz eğlenceli aktiviteler ile dolu bir yaz sizleri bekliyor.

İngilizce sizin için sıkıcı bir ders olmaktan çıkacak hayatın içinde kullanabileceğiniz, öğrenmekten ve uygulamaktan keyif alabileceğiniz, bir eğlenceye dönüşecek. Yapacağınız aktiviteler ile hem yaz dönemini yeniliklerle dolu olacak hem de yaşamınızın her alanında gerekli olan ikinci dili severek eğlenerek hiç farkında olmadan öğrenmiş olacaksınız.

Kurs Tarihleri;

  • Birinci Dönem 24 Haziran – 18 Temmuz tarihleri arasındadır.
  • İkinci Dönem 22 Temmuz – 16 Ağustos tarihleri arasındadır.
  • Üçüncü Dönem 19 Ağustos – 13 Eylül tarihleri arasındadır.

 

YAZ OKULUMUZDA UYGULANACAK ETKİNLİKLER

  • Kursun ilk gününde çocuklarımızın İngilizce seviyelerini görebileceğimiz seviye tespit sınavının ardından çocuklarımız İngilizce seviyelerine göre gruplandırılacaktır.
  • İngilizce eğitmenlerimiz eşliğinde her gün hayatı deneyimleyebilecekleri bir etkinlikle yaşamın içinde öğrendikleri İngilizceyi uygulayabilecekler.
  • Yaz dönemi boyunca binaların içinde sıkılacakları bir eğitim değil gezerek, yaşayarak, uygulayarak öğrenecekleri bir eğitim sunmaktayız.
  • Gruplar halinde katılacakları günlük gezilerle hava alanına götürülecekler burada yönleri, işaretleri anonsların anlamlarını, bir görevliyle nasıl konuşmaları gerektiğini,
  • Restoranda götürüldüklerinde yemeklerin isimlerini, sipariş vermeyi, karşılıklı diyaloglarla İngilizcenin en önemli unsuru olan kalıp cümleleri;
  • Bir markete götürüldüklerinde; çevrelerindeki nesnelerin isimlerini, alışveriş yapmayı uygulayabilecekleri bir drama yaratılacaktır.
  • Kısacası bunaltıcı Gramer dersleri yerine akılda kalıcı pratiğe dönüşen ve İNGİLİZCENİN GERÇEKTEN ÖĞRENİLECEĞİ BİR YAZ SİZLERİ BEKLİYOR… !

 

LEZZET İSTASYONU

Küçük şeflerimiz İngilizceyi mutfakta da kullanacaklar. Hayatın içinde pratik yapmadan dil öğrenimi kalıcı hale gelmez. Bu bilinç ışığında öğrencilerimizin hem yaratıcılıklarının arttığı, hem motor kaslarının geliştiği hem de İngilizcenin kalıcı hale gelmesini sağlayıcı programlarla YEMEKLER, PASTALAR, KURABIYELER YAPACAKLAR.

 

MODA TASARIM EĞLENCE

Her çocuğun ilgilendiği fikirlerini hayata geçirebileceği bir alanın mutlaka olduğuna inanıyoruz. Küçük parça kumaşlarla, ipliklerle düğmelerle tasarladığınız yep yeni çantalar, kalem kutuları, yastıklar, bebek kıyafetleri sizi heyecanlandırıyorsa bu etkinlik tam da sizin için !!! Yaratıcılıkları gelişirken üretimin verdiği mutluluğu da yasayacak olan çocuklarımız dönem sonunda düzenlenen defilede kendi el emeklerinin meyvelerini görmenin hazzını yaşayacaklar.

ŞAH-MAT

Strateji, Akıl oyunları, Eğlence, Takım… bu kelimelerin karşılığı benim diyorsanız kendinizi bulacağınız bir zaman dilimi sizleri bekliyor… Ben de öğrenmek ve rakiplerime meydan okumak istiyorum diyorsanız İngilizce kursumuz dahilinde olan bu etkinliklerle sevdiğiniz ya da öğrenmek için can attığınız tüm oyunları oynama fırsatı sizleri bekliyor.

SATRANÇ – MANGALA – KENDOKU – AMIRAL BATTI – BIL BAKALIM – PUZZLE – TANGRAM – GO – SUDOKU

 

MUCİT BENİM

Bilim Dünyası sorgulayan, araştıran, gözlem yeteneği güçlü yeni bilim adamlarını bekliyor. Onlardan biri de sen olabilirsin. Problem çözme yeteneğinin kazandırıldığı, mantık kurma, sorgulama, yorum yapabilme becerilerinin geliştirildiği bir ortamda yeni buluşlar, deneylerle bilimi seveceksiniz. ‘Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumda, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi.’

 

HAYAL ODASI

Teknolojinin kıskacından çocuklarımızı kurtarıp hayal etmeye davet ediyoruz. Yoğun iş temposu içinde çocuklarımıza zaman ayıramıyoruz. Çocuklarımız hayal etmeyi unuttular. Bu odada çocuklarımızın hayallerini ve dünyalarını büyütmek istiyoruz. Kendini tanımalarını, doğaya, insana, ülkesine, hayata bakış açısı kazanmalarını istiyoruz. Hayatın içindeki kavramlardan uzak kalmamaları için; gerçek hayat hikayelerinden, başarı öykülerinden örnekler vererek kendilerini nasıl geliştirmeleri gerektiğinin, hayallerini nasıl gerçeğe dönüştürebileceklerinin bu dünya ve kendisi için neler yapabileceğinin cevapları bu odada saklı.

 

MÜZİK KUTUSU

‘MÜZİK VE MATEMATİK DOĞANIN RITMIDIR’ Şarkılardaki ezgiler, matematiksel dizelere benzer, Çocukların; müzikle birlikte doğanın ritmini yakalamaları böylece matematiğe olan ön yargının kırılmasını hedefliyoruz. Yapacağımız etkinliklerle, alanında uzman eğitmenlerle hem eğlenceli zaman geçirecekler hem de matematik kabus olmaktan çıkacaktır.

 

YARIŞ BAŞLIYOR !

Potanın dev adamları, filenin kraliçeleri… Sizleri turnuvalar, yarışmalarla birlikte her spor branşının temel prensiplerini öğreneceğiniz yıl içerisinde oynamaya fırsat bulamadığınız oyunları oynayabileceğiniz bir yaz bekliyor.

MİNİ TENİS – MASA TENİSİ – BASKETBOL – VOLEYBOL – FUTBOL

 

ROBOTIK KODLAMA

Endüstriyel ve Teknolojik geleceği yönetecek bireyler yetiştirmek çocukların kendilerine olan güvenini arttırmak yaratıcılıklarını geliştirip; yardımlaşmayı görev bilincini arttırıp, hayatta karşılaşabilecekleri problemleri çözme yetisini geliştirmeye yönelik çalışmalarla teknolojinin esiri değil onu amaçlarına ulaşma doğrultusunda araç olarak kullanabilecek çocuklar yetiştirmek için

Uzman eğitmenlerimizle öğrencilerin sayısal derslere ilgisi artacak erken yaşta mühendisliğin temelini atacaklar zorluklar karşısında pes etmemeyi öğrenecekler ve en önemlisi geleceklerini bilimin ışığında aydınlatacaklar…

Öğrencilerimiz Yaz Okulumuza Metro yada Tramvay ile rahatlıkla ulaşabilirler. Kayıt ve detaylı bilgi için hemen arayın. 0(530) 500-4281